Tarihimiz

Polimer Arge'nin bünyesinde yer aldığı Prosim Kimya, ilk şirketini 1997 yılında İzmir'de kurmuştur. Bugün, şirket Merkezi İstanbul'da olup, Gruba ait aktif 3 depo bulunmaktadır

ac-l-s-2

Polimer Arge'nin bünyesinde yer aldığı Prosim Kimya, ilk şirketini 1997 yılında İzmir'de kurmuştur. Bugün, şirket merkezi İstanbul'da olup, Gruba ait aktif 3 depo bulunmaktadır ve Reichhold lisansı ile 3 fabrikada üretim yaptırmaktadır.

Türkiye içerisindeki satışları dışında, Rusya, Ukrayna, Romanya ve Orta Asya ülkelerinde de başarılı iş birlikleri geliştirmiştir.

Büyüyen iş hacmi ve başarılı sonuçlara bağlı olarak, 2006 yılında dünyada doymuş ve doymamış polyester reçine üretiminde pazar liderlerinden biri olan Reichhold Inc. ile birlikte müşterek ortaklık kurmuştur.

10 yılı aşkın bir süre Reichhold Inc ile ortaklık devam ettikten sonra, bugün Reichhold lisansı ile ikisi fason üretim, biri Grubun yeni yatırımı olan Polimer Ar Ge olmak üzere toplam üç fabrikada polyester reçine üretimine devam etmektedir.

Satış bölgemiz içerisinde 40 bin ton satış hacmini ve 100 milyon $'ın üzerindeki bütçeyi yönetmekteyiz.

Prosim Grubunun portföyündeki ürünler dünyada geçerli olan en iyi teknolojiler ile üretilmektedir ve Grubun tecrübeli satış ekibi tarafından müşterilerimize en etkili uygulama önerileri yapılmaktadır. Tedarikçi ortakları ile beraber Prosim'in çok geniş bir ürün portföyü vardır ve bu da müşterilere yenilikçi projelerinde uygun çözümler bulmaları anlamında büyük bir alternatif sunmaktadır. Çünkü, biz kimyayı seviyoruz ve müşterilerimizin ilgisini çekecek yeni uygulamaları ve yeni ürünleri sürekli araştırıyoruz.

 

  • Prosim Kimya’nın kuruluşunun 20. yılı, Reichhold Türkiye’nin kuruluşunun 10. yılında, Grubun Polimer Ar Ge şirketi ile devreye aldığı modern üretim tesislerinin açılması ve üretimin başlaması.

    Polimer Ar Ge’nin üretime başlaması, Reichhold Türkiye’nin toz boya reçinesi yatırımları için önemli bir adım olmuş, grubun toplam reçine üretim kapasitesi yılda 55 bin tonu geçmiştir.

  • Prosim Grubu ile Reichhold Inc. ortaklığı ile Reichhold Türkiye kuruldu.

  • Şirket merkezi İstanbul’a taşındı.

  • İstanbul ofisi açıldı.

  • Prosim Kimya İzmir’de kuruldu.

 

Bize Ulaşın

Ekibimize iletmek istediğiniz her türlü soru ve talepleriniz için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz

Lütfen bekleyiniz.. E-posta adresi hatalı. * işaretli alanlar boş bırakılamaz. Mesajınız başarı ile gönderildi. Hata oluştu lütfen tekrar deneyiniz.